przegląd urządzeń grzewczych - Instal Serwis - Autoryzowany Serwis Urzadzen Grzewczych Swinoujscie

Idź do spisu treści

Menu główne:

przegląd urządzeń grzewczych

PRZEGLĄD URZĄDZEŃ GRZEWCZYCH

JAK CZĘSTO NALEŻY WYKONYWAĆ SERWIS PIECA?

Regularny serwis kotłów zapewnia bezpieczeństwo i ekonomiczną pracę tych urządzeń grzewczych. Powinien być on przeprowadzany przez uprawnionego serwisanta. Trzeba również pamiętać, że naprawa pieców, które uległy uszkodzeniu jest znacznie droższa od ich serwisu.

Dlaczego trzeba regularnie serwisować piec?

Piece gazowe (poprawna nazwa tych urządzeń to kotły) zaliczane są do urządzeń niebezpiecznych. Zaniedbane kotły gazowe w najlepszym wypadku mogą spowodować awarię instalacji c.o., a w najgorszym wypadku uszczerbek na zdrowiu, a nawet śmierć przez zaczadzenie w przypadku kotłów z otwartą komorą spalania. Konieczność serwisowania kotłów można porównać do obowiązkowych przeglądów samochodu, do których każdy kierowca jest przyzwyczajony i zobligowany obowiązującymi w Polsce przepisami prawa. Tak samo właściciele pieców gazowych powinni traktować serwis kotłów.

Jak często trzeba przeprowadzać serwis kotłów?

Serwis pieców gazowych
powinno się wykonywać przynajmniej raz w roku, najlepiej po zakończeniu sezonu grzewczego. Serwis kotłów należy powierzyć profesjonalistom, którzy mają odpowiednią wiedzę i uprawnienia w zakresie obsługi i konserwacji urządzeń gazowych. Mogą to być autoryzowani serwisanci polecani przez poszczególnych producentów kotłów.

Dlaczego nie warto zaniedbywać serwisu pieca?

Podczas serwisu kotła serwisant sprawdza zabezpieczenie pieca, prawidłowość jego działania, a także dokonuje jego czyszczenia. Jeśli będziemy odpowiednio serwisować junkers zapewni to nam bezpieczeństwo użytkowania i niższe rachunki za ogrzewanie, gdyż serwisowany kocioł jest bardziej wydajny (zużywa mniej paliwa). Pamiętajmy też, że kotły, które nie są regularnie serwisowane częściej ulegają usterkom. Serwis kotła pozwala wykryć nieprawidłowość w jego działaniu, dzięki czemu można zaoszczędzić na kosztach jego naprawy.

Nie zwlekaj dłużej, zadzwoń do nas i dowiedz się, co możemy dla Ciebie zrobić!

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego